TRÉNERSKÉ LAVIČKY

02-01-2021

TRÉNERSKÉ LAVIČKY ŠTVRTEJ LIGY SEVER

V IV.lige Sever VsFZ pôsobí v súťažnom ročníku 2020/21, šestnásť mužstiev.

Na trénerské lavičky jednotlivých štvrtoligových klubov zasadlo počas jesene 2020, celkom 28 trénerov. Bolo tomu už ako na poste hlavného trénera, alebo asistenta hlavného trénera.

Pozícia hlavných trénerov bola vo väčšine prípadov stabilná a tak  v priebehu jesennej časti došlo k výmene hlavného trénera iba na lavičke Fintíc (Daniela Lacka nahradil v priebehu súťaže Jozef Semančík), Nižného Hrušova (Dušana Durkaja - Peter Babjak) a Raslavíc (Vladimíra Dzurju - Róbert Petruš).

Všetkých 12 zápasov "odkaučovali"  ako hlavní tréneri , Ľuboš Trudič (Gerlachov), Miroslav Dedina (Sabinov), , Radoslav Homoľa (Soľ),  Vladimír Lajčák (Spišská Belá), Milan Jambor (Svit)  a  Martin Bystroň (Veľký Šariš).

Dvanásťkrát zasadli na lavičku v pozícii asistenta hlavného trénera, Peter Frický (Gerlachov), Jozef Hudáček (Kračúnovce),  Pavel Lukáčik (Medzilaborce), ), Marián Soltruk (Stará Ľubovňa) a  Luděk Kracl (Veľký Šariš)

Najvyššou trénrskou licenciou sa môže popýšiť tréner Spišskej Belej Vladimír Lajčák (UEFA PRO). UEFA  A licenciou disponujú Stanislav Šesták (Demjata),  Milan Jambor (Svit) a sistent hlavného trénera v Spišskej Belej, Milan Ondruš.

V radoch štvrtoligových trénerov nájdeme mnoho výborných bývalých a aj súčasných futbalistov.

Stanislav Šesták (Demjata) je bývalým reprezentantom Slovenska, účastníkom Majstrovstiev sveta vo futbale 2016. Obliekal dresy Tatranu Prešov, Slovanu Bratislava, MŠK Žilina, nemeckého VFL Bochum, tureckých klubov Ankargúci, Bursaspor a maďarského Ferencvarošu Budapešť.

Svit vedie Milan Jambor, ktorý pôsobil vo vtedy prvoligových kluboch Tatran Prešov, FC Košice, FK Púchov (v pohári UEFA 2003/04, strelil vyrovnávajúci gól proti FC Barcelona na 1:1) a českej Viktórii Žižkov.

Tréner Raslavíc Róbert Petruš obliekal dres vtedy prvoligových mužstiev Tatranu Prešov, Interu Bratislava, FK Púchov a zahral si aj druhú ruskú ligu v Iževsku.

Prvoligové skúsenosti z prešovského Tatranu majú aj obaja tréneri vedúceho tímu štvrtoligovej  tabuľky TJ Sokol Ľubotice, Ľuboš Belejík a Ján Novák, ako aj Martin Bystroň (Veľký Šariš).

Stará Ľubovňa nastupuje pod taktovkou dvojice bývalých skúsených futbalistov, Jána Fróhlicha (počas svojej futbalovej kariéry si zahral vo vtedy druholigových Michalovciach a Ličartovciach) a Mariána Solotruka (zahral si druhú ligu v Tatrane Prešov aj v Ličartovciach).

Na majstrovké futbalové zápasy nastupujú v pozícii hrajúcich trénerov Stanislav Šesták za Demjaty a Milan Jambor vo Svite.

V Medzilaborciach je "neoficiálne" hrajúcim trénerom Vladimír Harakaľ. Župčany nemali na jeseň  trénera s potrebnou "B licenciou" a tak ich  zápasy dirigoval z trénerského priestoru asistent trénera v Tatrane Prešov, Trnavčan Jozef Kováč, vlastník UEFA -A licencie.

Najstarším hlavným trénerom z tejto plejády je 61- ročný Vladimír Lajčák (Spišská Belá) a najmladším 31- ročný Marek Semanič zo Záhradného.

Najviac sa v jesených štvrtoligových súbojoch darilo nášmu hlavnému trénerovi Ľubošovi Belejíkovi, ktorého štyrikrát zastupoval  na poste hlavného trénera, Ján Novák. Zisk 23 bodov za 6 víťazstiev, 5 remíz a iba jedinú prehru, so skóre 29:20 priniesol mužstvu TJ Sokol Ľubotice prvé miesto v tabuľke IV.ligy Sever VsFZ.

Tréneri IV.ligy Sever VsFZ, jeseň 2020:

FK Demjata

Stanislav Šesták  ako hlavný tréner bol na súpiske  šešťkrát,

Dominik Ličák , 10- krát asistent hlavného trénera, 2- krát ako hlavný tréner, licencia  UEFA Grassrootts C,

OŠK Fintice

Daniel Lacko - 6 zápasov ako hlavný tréner,

Jozef Semančík - 6 zápasov ako hlavný tréner,

Daniel Lacko - 6 zápasov ako asistent hlavného trénera,

FK Gerlachov

hlavný tréner Ľuboš Trudič 12 zápasov,

asistent hlavného trénera Peter Frický 12 zápasov,

OFK Tatran Kračúnovce