IV.Liga Sever VsFZ | 12.KOLO

DISCIPLÍNA V ŠTVRTEJ LIGE SEVER

29-01-2021

DISCIPLÍNA V ŠTVRTEJ LIGE SEVER - JESEŇ 2020

Počas dvanástich odohraných jesenných kôl v IV.lige Sever VsFZ vyberali  hlavní rozhodcovia žltú kartu z vrecka v  338 prípadoch a  červenú kartu udelili osemnásťkrát.

Celkovo má v svojom zápise žltú kartu 193 a červenú 17 futbalistov.

Zaiste trest v podobe žltej, alebo červenej karty vo futbale nesvedčí o tom, že futbalový prejav konkrétneho hráča sa vyznačuje surovou hrou, alebo bezohľadnými zákrokmi. Väčšinu futbalistov, ktorých uvádzam v prehľade poznám osobne a môžem  pokojne napísať, že sú to prijemní a inteligentní chlapci. Samozrejme futbal je rýchla, kolektívna, kontaktná hra plná emócií a pri akciách dochádza k častým stretom, pri korých dochádza po posúdení rozhodcov k častým faulom. Niekedy vyplývajú z prílišného nasadenia, zo zlého vyhodnotenia konkrétnej situácie, alebo je hráč neskoro na lopte. Pozorujem, že počas majstrovských futbalových stretnutí sú futbalisti k sebe oveľa ohľaduplnejší ako v minulosti a vážia si jeden druhého.

Už málokedy dochádza ku komentovaniu výrokov arbitrov a už vôbec nie k likvidačným zákrokom. Preto je aj futbalový prejav väčšiny mužstiev na pohľad  krajší a aj technickí hráči už nemajú problém dovoliť si aj okulahodiace "fintičky".

Napriek tomu čo som uviedol, žlté aj červené karty patria k futbalu a tak Vám ponúkam prehľad najčastejšie napomínaných hráčov jednotlivých mužstiev IV.ligy Sever VsFZ z jesene 2020.

Zverenci nášho trénera Ľuboša Belejíka, hráči TJ Sokol Ľubotice, absolvovali jesenú časť súťažného ročníka 2020/21 bez červej karty.  Žltých kariet nazbierali dvadsať, čo je v aktuálnom prehľade siedmi najvyšší počet zo šestnástich mužstiev štvrtej ligy. V celkovom hodnotení fair - play, patrí tak nášmu mužstvu lichotové piate miesto.

Najviac žltých kariet majú v zápisoch o stretnutí hráči Kračúnoviec až 31, Fintice 30, Svit 28. Najmenej sa "žltilo" v tíme Župčian  iba pätrnásťkrát,  pre Soľ, Spišskú Belú a Veľký Šariš sedemnásťkrát.

Najviac napomínaných hráčov žltou kartou mali v tímoch Kračúnoviec a Sabinova až štrnásť, najmenej ich bolo v Nižnom Hrušove a v Župčanoch, iba deväť.

Najvyšší počet žltých kariet až šesť si počas jesennej časti na svoje osbné konto pripísali, Jakub Luterančík (Raslavice) a Peter Zelko (Svit).

Na osemnástich červených kartách mali najväčší podiel futbalisti Soli, Starej Ľubovne, Svitu a Záhradného, ktorí ju videli dvakrát.

Paradoxom je, že hráči Župčian inkasovali najmenej žltých kariet, ale až traja ich hráči museli predčasne pod sprchy.

Rekordérom v jesených vylúčeniach je Jaroslav Luterančík (Záhradné), ktorý videl červenú kartu dvakrát a to v prvom aj v poslednom jesennom kole (vo Svite a v Ľuboticiach).

Bez červenej karty jesenú časť absolvovali futbalisti iba zo štyroch klubov a to z Demjaty, Gerlachova, Ľubotíc a  Medzilaboriec.

ŽLTÉ KARTY - udelených 338, pre 193 hráčov,

ČERVENÉ KARTY -  udelených 18, pre 17 hráčov.

Prehľad počtu kariet podľa jednotlivých mužstiev IV.ligy Sever VsFZ, jeseň 2020 (odohraných 12.kôl)

(klub, celkový počet kariet, počet napomínaných hráčov žltou kartou, najčastajšie napomínaní hráčí a počet ich kariet, počet červených kariet a hráči, ktorým bola udelená červená karta).

FK Demjata:

21 žltých kariet - 11 napomínaných hráčov žltou kartou, najčastejšie napomínaní hráči žltou kartou, Michal Kohút 4, Richard Marcin 4, Lukáš Valíček 3.

OŠK Fintice:

30 - 13, Adam Bujnovský 5, Jozef Džubara 5, Dávid Bujnovský 3, Marko Šuca 3,

1 červená karta - Hugo Filip Honz.

FK Gerlachov:

19 - 11, Oliver Hoľpit 3, Stanislav Piľár 3, Samuel Poliak 3.

OFK Tatran Kračúnovce:

31 - 14, Patrik Lechman 4, Dávid Lukáč 4, Jakub Čabala 3, Jozef Nazarej 3, Peter Štefánik 3,

1 ČK - Patrik Partila.

TJ Sokol Ľubotice:

20 - 10, Ondrej Jakubek 3, Marek Oriňák 3, Martin Sabol 3.

MŠK Spartak Medzilaborce:

18 - 13,  Daniel Krajník 3.

Nižný Hrušov:

19 - 9, Adam Sabol 5, Štefan Sabol 3,

1 ČK - Michal Palko.

FK Soľ:

17 - 11,  Alexander Dubas 3, Slavomír Matta 3,

2 ČK - Samuel Dvorjak, Branislav Ihnát.

Spišská Belá:

17 - 11, Ján Vitkaj 3,

1 ČK - Ján Vitkaj.

Stará Ľubovňa:

21 - 13, Róbert Lapoš 3, Mário Strachan 3,

2 ČK - Maroš Beňo, Peter Chovanec.

MFK Slovan Sabinov:

26 - 14, Dominik Bašista 4, Ľuboslav Kolpák 4,

1 ČK - Dávid Pankúch.

OFK - SIM Raslavice:

26 - 12, Jakub Luterančík 6, Vladimír Gombár 3, Michal Lipták 3, Róbert Stachura 3,

1 ČK - Baranislav Šimčo.

FK Svit:

28 - 12, Peter Zelko 6, Mário Tropp 5, Dávid Weiss 3,

2 ČK - Dávid Weiss, Patrik Zelko.

FC Pivovar Veľký Šariš:

17 - 11, Lukáš Adamčík 3, Matúš Varga 3,

1 ČK -  Miloš Molnár.

ŠK Záhradné:

26 - 12, Nebojsa Djokič 4, Jaroslav Luterančík 4, Pavol Maťaš 3 , Erik Stach 3, Alexandar Stosič 3,

2 ČK - Jaroslav Luterančík.

Župčany:

15 - 9, Stanislav Kišš 3,

3 ČK - Hiroyashu Koshi, Marek Ondria, Michal Žarnay.

Ak pre zaujímavosť vytvorím tabuľku jednotlivých mužstiev IV.ligy Sever VsFZ ( pri hodnotení, žltá karta - jeden  bod, červená karta - dva body), bolo by poradie v disciplinovanosti  počas jesene 2020 nasledovné:

1.Medzilaborce 18,

2. Gerlachov 19, 3. Spišská Belá 19, 4. Veľký Šariš 19,